Kalendar natjecanja

19. Oldtimer Rally

trasa Zagreb - Sv. Ivan Zelina - Zagreb
opis: Zagrebački oldtajmer rally održava se tradicionalno u prvoj polovici mjeseca lipnja. Samo jedan, četvrti po redu 1989. godine, održan je u svibnju. Iskustva stečena kroz devetnaest godina pokazuju da je to vremensko razdoblje vrlo stabilno. Samo dva relija od devetnaest održanih pratila je kiša. Onaj u Jastrebarskom 1988. godine kada je jaka kiša počela padati točno u deset sati u času startanja prvog automobila iz Tehničkog muzeja i padala sve do završetka priredbe kasno poslije podne i onaj u dvorac Bežanec 1994. godine kada je kiša već padala u vrijeme okupljanja u Automehanika Servisi. Međutim tom prilikom je u času dolaska kolone na kontrolnu točku u Krapinskim Toplicama već sijalo sunce. Za zagrebačke oldtajmer relije bile su kao protivnost znakovite neugodne vrućine koje su pratile veliki broj održanih rallya. 19. zagrebački rally imao je sreću s meteorološkim prilikama. Kiša koja je te godine obilježila to vremensko razdoblje nije padala u oba dana priredbe a oblačno vrijeme uvjetovalo je ugodnu temperaturu zraka. U subotu 5. lipnja održana je tradicionalna promotivna vožnja gradskim ulicama, s duljim boravkom na Trgu bana Jelačića, koja je poslije podne završila u prostorima Auto moto kluba Siget u Novom Zagrebu. U nedjelju 6. lipnja iz Automehanika Servisi u Zvonimirovoj ulici 25 startalo je 50 automobila i 23 motorkotača. Kolona se kretala kroz Dubravu do sesveta i zatim starom varaždinskom cestom do Sv. Ivana Zeline gdje je održan ispit točnosti. Nakon predaha na središnjem trgu i razgledavanja vinskog podruma historijska motorna vozila vratila su se istim putem u Zagreb do cilja u Zagrebačkoj pivovari gdje je u gostioni "K pivovari" bio priređen zajednički ručak i podjela nagrada. Najstarija vozila bili su automobil Ford A Phaeton iz 1927. godine, vlasništvo ing. Željka Skukana iz Zagreba i motorkotač Puch 250 T iz 1928. godine, vlasništvo dr. Radovana Marjanović Kavanagha također iz Zagreba. Obojica su članovi Oldtajmer kluba Zagreb.