Mercedes-Benz 250 SL
Luka Brkanić
Mercedes-Benz 250 SL (1967.)

07.03.2022, 12:36

U subotu 4. i nedjelju 5. lipnja 2022. održat ćemo naš 36. Oldtimer rally.

Ove godine naš rally posvećujemo 110 godišnici  I. automobilne utrke: ZAGREB-VARAŽDIN-ZAGREB.

PROGRAM 36. oldtimer rally-a: Zagreb - Varaždin - Zagreb

Povodom obilježavanja 110 godina od prve automobilne utrke u Hrvatskoj, Oldtimer klub Zagreb održat će Oldtimer rally u trajanju od dva dana i to u subotu 4. i u nedjelju 5. lipnja 2022. godine.

1) Prvog dana susreta, u subotu 4. lipnja, od 08 sati očekujemo dolazak vaših vozila koja će biti izložena na Europskom trgu  sve do 13 sati, a nakon toga uslijediti će promotivna vožnja ulicama grada Zagreba:

Nakon Europskog trga vožnju započinjemo u Palmotićevoj ulici. U nastavku skretanje u Boškovićevu ulicu zatim skretanje na Zrinjevac i vožnja jedan krug oko Zrinjevca. Nakon toga ponovno skretanje u Hebrangovu ulicu i vožnja do Rooseveltovog trga gdje skrećemo u Savsku cestu. Vožnja Savskom cestom do avenije Vukovar uz skretanje desno u dvorište pivnice „Makedonski merak“.

U pivnici „Makedonski merak“ će za sve prijavljene sudionike (s „bedžom“ OTK Zagreb) biti priređen ručak.

• 2) Drugi dan susreta u nedjelju 5. Lipnja, od 07  sati okupljanje svih sudionika na Trgu Stjepana Radića 1 (Poglavarstvo grada Zagreba) - južno parkiralište.

U 9 00 sati  start vozila i vožnja trasom rallya. Nakon izlaska iz prostora parkirališta skretanja u desno u Ulicu grada Vukovara. Nastavak Savskom cestom do skretanja na zapad  i  vožnja autoputom do Škorpikove ulice. Vožnja Škorpikovom, do podvožnjaka uz skretanje lijevo u aveniju grada Bologne, vožnja avenijom Bologne do skretanja na „staru Zagorsku magistralu“ smjer Zabok, Krapina.

Silazak s „magistrale“ desno smjer Stubičke toplice. Vožnja kroz Stubičku Slatinu i Krušljevo selo  do pizzerije „Oro Goro“ (Dolazak oko 10 h).

Svi sudionici s „bedžom“ OTK Zagreb dobivaju ¼ velike pizze, uz jedno piće („gemišt“ ili Cedevitu).

Odlazak iz pizzerije „Oro Goro“ u 11 sati.

Vožnja kroz Oroslavje i prije Bedekovčine skretanje u desno. Nakon što prođete Lug Poznanovečki skretanje u lijevo i vožnja pored dvorca Poznanovec. U nastavku vožnja kroz Mali Bukovec i Mače, kroz Novi Golubovec, Očuru do ulasku u Ivanec gdje skrećemo desno  na parkiralište Caffe bara Breza (Dolazak oko 11 45sati ).

Pauza. Okupljanje i formiranje dvije grupe i postavljanje vozila u kolone.

U vlastitom aranžmanu:

Gemišt- 6kn, kava + Jana (obična,okusi)-16kn, litra vina + litra mineralne -60kn

Grupu a) s polaskom u 12 25 sati  vodi prometna Policija u centar Varaždina na Kapucinski trg gdje vozila ostaju parkirana.

Odlazak pješice do gradskog muzeja Varaždin. Razgledavanje uz vodstvo. Nakon razgleda muzeja odlazak u hotel Turist na ručak i dodjelu povelja.

Grupu b) s polaskom u 12 30sati vodi Živko Skuhala u njegov Muzej Oldtimera. Polazak iz Caffe bara Breza u koloni do muzeja i razgledavanje, a nakon muzeja polazak s vozilima u centar grada Varaždina na Kapucinski trg gdje vozila ostaju parkirana. Odlazak u hotel Turist na ručak i dodjelu povelja.

Zajednički ručak biti će u hotelu Turist (u centru Varaždina) u 14 00 sati uz pozdravne govore  Organizatora i Župana uz dodjelu priznanja.

Polazak za Zagreb (oko 16 sati). Vožnja starom cestom  preko Novog Marofa, Sv. Ivana Zeline, Sesveta, Dubrave. U nastavku Maksimirskom i Vlaškom do Langovog trga uz skretanje na lijevo u Branjugovu ulicu te skretanje u desno i vožnju kroz Staru Vlašku na Europski trg uz parkiranje vozila gdje će sudionike pozdraviti izaslanik Turističke zajednice grada Zagreba uz čašu pjenušca (oko 18 sati).

Prije odlaska kućama molimo pokupite podloške ispod svojih vozila. Odlazak kućama.

POZOR !

Na ovaj susret se mogu prijaviti vozila proizvedena zaključno do 1992. godine.

Organizator si pridržava pravo izbora, a prednost imaju starija godišta.

Molimo predbilježbe i prijave najkasnije do četvrtka  02.  lipnja  na

tel; 098 524 116     ili    099 46 99 700    ili   098 885 898.   ili  na

e-mail;  zeloncar@globalnet.hr      ili      vlado@rrif.hr     ili    911ramaka@gmail.com

ili to možete učiniti na sastanku u Klubu (restoran Makedonski merak, Savska 56),

a najbolje je da odmah preuzmete i ispunite prijavnicu na dnu ove stranice i pošaljete  e-mailom.

Kotizacija za vozače iznosi 250 kn, a za suvozače 200 kn.

Uplata do petka 03. lipnja na IBAN :   HR2623400091100033402

Sve kasnije prijave samo do popunjenja predviđenog broja vozila.

Organizator si pridržava pravo ev. manjih promjena u programu.

Želimo vam dobru zabavu i sretnu vožnju! Uprava OTK Zagreb.

PRIJAVNICU za 36. oldtimer rally možete preuzeti OVDJE.