29.09.2013, 16:45

Dani europske kulturne baštine u Hrvatskoj u organizaciji Ministarstva kulture i Turističke zajednice Velike Gorice započeli su otvaranjem obnovljene kurije Modić - Bedeković u Donjoj Lomnici pored Velike Gorice. Na toj kulturnoj manifestaciji održanoj u subotu 28. rujna 2013.godine, kao gosti sudjelovale su i naše tri oldtimer posade i to dr.Smolković, Posarić i Klicper sa suprugama. Uz razgledavanje obnovljene kurije građene na tradicionalni način od drvenih hrastovih planjki, spomenika kulturne baštine Turopolja, organiziran je i kulturno-umjetnički program u organizaciji KUD-a Mićevec i KUD-a Nova zora pod vodstvom gospodina Vladimira Štarkelja. Za prisutne domaće i goste iz Francuske izveden je splet domaćih turopoljskih pjesama i plesova, kao i umjetničkih koreografija koje su obilježile buđenje "gospojskog" identiteta tadašnjeg stanovništva u 19. stoljeću, a sve u cilju promoviranja kulturne baštine kojom obiluje turopoljski kraj. Lijepo provedeno subotnje popodne, uz zahvale organizatorima na pozivu i našim članovima na sudjelovanju. Rudolf Klicper, slike u prilogu.