Kalendar natjecanja

21 zagrebački rally

trasa Zagreb - Jastrebarsko - Krašić
opis: Naš klub je 10. i 11. lipnja 2006., zajedno s Automehanika servisi d.d. organizirao tradicionalni zagrebački OLDTIMER RALLY. Ove je godine rally održan po 21. put, a trasa rally-a je bila ZAGREB - JASTREBARSKO - KRAŠIĆ. Ova revija starih automobila i motocikala kao i prethodnih godina uvijek dobro posječena i ove je godine plijenila poglede mnogih prolaznika. Na rally-u se prijavilo 120 posada ljubitelja sačuvanih i obnovljenih automobila i motocikala proizvedenih do kraja 1976. godine. Kao i prijašnjih godina na ovogodišnjem rally-u se pojavilo nekoliko novo obnovljenih vozila, koja do sada nismo imali prilike vidjeti; Jaguar XJ 6L, Mercedes 170 SE, motorkotač Brennabor-Sachs. Najstariji prijavljeni motorkotač na rally-u bio je Alba iz 1909, ali nije prošao kroz cilj, stoga je najstariji motorkotač bio ARIEL VH 250 L, iz 1937. godine, vlasnika Ante Martinca, a najstariji automobil, FORD typ A Phaeton iz 1927.godine, gosp. Željka Skukana. U subotu, 10. lipnja od 10 oo sati bilo je okupljanje oko prostora Automehanika servisi d.d., u ul. kralja Zvonimira 25, gdje je priređena izložba vozila. U 12 oo sati vozila su krenula na promotivnu vožnju ulicama Zagreba kroz slijedeće ulice: Ul.kralja Zvonimira, Trg žrtava fašizma, Ul. kralja Držislava, Boškovićeva, Hebrangova, Trg maršala Tita i ušla u prostor oko Hrvatskog narodnog kazališta gdje su se zaustavila. Zadržavanje kao izložba trajalo je sve do 13 3o sati, a za to vrijeme njihovi vozači su uz organizirano vodstvo razgledali zgradu Hrvatskog narodnog kazališta i čuli nekoliko interesantnih riječi i o kipu Sv. Juraja sa zmajem (Ferncorn), Obrtna škola-Muzej primijenjene umjetnosti (Hermann Bollee), te Rooseweltov trg (galerija Mimara). Nakon izložbe na Trgu m. Tita, vozila su krenula u Masarykovu ulicu i ulicu N.Tesle gdje su se ponovno zaustavila sve do 14 oo sati. U 14 oo kolona je ponovno startala preko Zrinjevca, kroz "Zeleni val", zatim vožnja bez skretanja do ul.Republike Austrije. Nakon toga nastavljeno je Ilicom, Alejom Bologne, do stare Samoborske ceste do pivnice "Medvedgrad". Tu je za vozila i njihove vozače bio predviđen odmor uz ručak i završetak događanja prvog dana rally-a. U nedjelju 11. lipnja od 08 3o sati bilo je okupljanje sudionika oko prostora Automehanika servisi d.d., u ul. kralja Zvonimira 25, u Plemićevoj ulici i dijelu ulice Brešćenskoga. U 10 oo sati bio je start prvog vozila, a ostala vozila su nastavila startajući svake pune minute. Vožnja trasom rally-a uslijedila je pored dvorca u Kerestincu prema Jastrebarskom gdje je nakon prolazne kontrola bio predviđen jednosatni odmor. Nakon okrepe bio je nastavak vožnje prema Krašiću gdje su se vozila u koloni uputila na sportsko igralište gdje je održan ispit spretnosti i ispit točnosti. Nakon prolaska kroz cilj vozači su se uputili u restoran u dom DVD-a Krašić. Uz ručak koji su priredili domačini; Općina Krašić, Turistička zajednica i DVD bilo je proglašenje rezultata rally-a i dodjela nagrada i priznanja najboljima i najzaslužnijima. Pozivamo sve sudionike i one koji bi to htjeli biti da nam se i iduće godine na dane 09. i 10. lipnja 2007. godine pridruže na našem 22. zagrebačkom rally-u starodobnih vozila.