Kalendar natjecanja

23. tradicionalni zagrebački oldtimer rally “Zagreb 08”

trasa 23. tradicionalni zagrebački oldtimer rally “Zagreb 08”
opis:

Prilikom obilježavanja 100. obljetnice automobila, još je 1986. godine organizirana ocjenska vožnja starodobnih vozila sa startom u Tehničkom muzeju. Dana 13. travnja 1988. godine je osnovan Oldtimer klub koji je na početku djelovao pri Tehničkom muzeju Zagreb, a kasnije se osamostalio. Tako ove godine Oldtimer klub Zagreb slavi svoj vrlo značajan jubilej 20. obljetnicu postojanja.
Ponosni smo da smo u našim ciljevima uspjeli, a ne pretjerujemo kada kažemo da smo oduvijek bili najbrojniji kako po broju članova, tako i u našem voznom parku. Činjenica je također da je naš klub bio koljevka mnogim danas samostalnim i vrlo aktivnim klubovima, a zanimljivo je da su među članovima našeg kluba „oldtimeraši“ i iz drugih gradova i zemalja. Ne analizirajući činjenice pretpostavljamo da za to postoje opravdani razlozi. Veseli nas i počašćeni smo što nam se pridružuju ljudi koji žele biti naši članovi, pa ćemo i dalje vrlo rado prihvačati članove iz drugih sredina.
Osim prve dvije ocjenske vožnje koje je organizirao Tehnički muzej u Zagrebu, od samog početka je jedna od glavnih aktivnosti Oldtimer kluba bila organizacija oltimer rallya. Od prvih dana postojanja Oldtimer kluba, klub je bio suorganizator oldtimer rallya i to ispočetka uz Tehnički muzej. Do 1991. godine svaki start rallya je stoga bio iz Tehničkog muzeja. Od tada je „Automehanika servisi“ d.d. naš suorganizator, a također je i generalni sponzor te je od tada start naših rallya iz ulice kralja Zvonimira 25, a tako je i ove godine.

Za one koji možda ne znaju gdje smo do sada već bili evo u privitku popis svih naših rallya:
TRADICIONALNI ZAGREBAČKI OLDTIMER RALLY

1. do Samobora 9. lipnja 1986.
2. Ocjenska vožnja do Mladine 7. lipnja 1987.
3. Ocjenska vožnja do Jastrebarskog. 5. lipnja 1988.
4. Oldtimer rally “Zagreb – Jastrebarsko“ 7. svibnja 1989.
5. Oldtimer rally “Zagreb – Samobor“ 2. lipnja 1990.
6. Oldtimer rally “Zagreb – Lučko“ 9. lipnja 1991.
7. Oldtimer rally “ Ocjenska vožnja Zagreb – Gornja Stubica“ 7. lipnja 1992.
8. Oldtimer rally “Zagreb – Samobor“ 6. lipnja 1993.
9. Oldtimer rally “Zagreb – Bežanec“ 5. lipnja 1994.
10. Oldtimer rally “Oko Medvednice“ 4. lipnja 1995.
11. Oldtimer rally “TUROPOLJE 96” 5. lipnja 1996.
12. Oldtimer rally "VRBOVEC 97" 15. lipnja 1997.
13. Oldtimer rally “ Ulicama grada - ZAGREB 98“ 14. lipnja 1998.
14. Oldtimer rally “ ZAGREB – IVANIĆ GRAD 99“ 13. lipnja 1999.
15. Oldtimer rally “ZAGREB 2000“ (na Sljeme i Jarunsko jezero) 10. i 11. lipnja 2000.
16. Oldtimer rally “ZAGREB – STUBAKI” 9. i 10. lipnja 2001.
17. Oldtimer rally “ZAGREB – MARIJA BISTRICA – ZAGREB” 15. i 16. lipnja 2002.
18. Oldtimer rally “ZAGREB – SAMOBOR – GRDANJCI” 7. i 8. lipnja 2003.
19. Oldtimer rally “ZAGREB – SV.IVAN ZELINA – ZAGREB” 5. i 6. lipnja 2004.
20. Oldtimer rally “ ZAGREBU NA DAR” 4. i 5. lipnja 2005.
21. Oldtimer rally “ ZAGREB – JASTREBARSKO – KRAŠIĆ “ 10. i 11. lipnja 2006.
22. Oldtimer rally “ZAGREB 2007” 10. i 11. lipnja 2006.
23. Oldtimer rally “ZAGREB 08” 7. i 8. lipnja 2006.

Uz organizaciju odltimer rallya osnovna djelatnost našeg kluba je oduvijek bio rad na očuvanju tehničkih tekovina jer kako je već netko prije mene rekao:
...........“nije problem odbaciti, nego je mudrost znati koristiti, očuvati i obnovit.“..........,

a upravo mi nastojimo to činiti. Svake godine neki od naših članova obnove svoja vozila, koja tada plijene poglede znatiželjnika prilikom predstavljanja na našim susretima. Svake godine također u klub dolaze novi članovi a također i nova „stara“ vozila. Stoga da bismo naša vozila mogli pokazati publici odlučili smo da se ove godine naš rally održava upravo po ulicama našega grada. Za sudionike koji nisu iz Zagreba to nije lagani zadatak, a pogotovo za sudionike koji će u uvjetima gradskog prometa nastupiti s posebno starim vozilima. Tako će od nedavno, član našeg kluba, vlasnik najstarijeg klupskog vozila FORD model T iz 1922. godine za ovaj rally još vježbati vožnju. Iako zbog toga žalimo sigurni smo da ćemo ga vidjeti na jednom od naših idućih susreta.
Dragi sudionici rallya „Zagreb 08“, ovaj Vam puta ne pružamo užitak u lijepim krajolicima i zelenilu okolice Zagreba već pogled na Zagreb kakav je danas bez maske i šminke. To radimo svijesno, zbog građana, a za uzvrat očekujemo da nas Zagrepčani prepoznaju i bodre. Nadamo se da će nas barem neki prepoznati kao dio prošlosti i pružiti nam po koji pogled ili smiješak. Ako će netko od sudionika rallya ipak biti razočaran skromnim pozdravima i rezerviranim interesom građana razlog za to postoji, a to je: „nogomet“.
Usprkos svemu nedajmo se omesti u onome što možemo učiniti sami za sebe. Zato veselimo se, družimo se i na taj način proslavimo zajedno naš jubilej 20. godina djelovanja „Oldtimer kluba Zagreb“.

U ime svih članova „Oldtimer kluba Zagreb“, svim sudionicima želim dobrodošlicu, lijep provod i uspješan rally.

Predsjednik „Oldtimer kluba Zagreb“

Dr. sc. Radovan Marjanović Kavanagh