Kalendar natjecanja

28. rally, Zagreb - Veliki Tabor - Zagreb, 08. i 09. lipnja 2013.

trasa 28. rally, Zagreb - Veliki Tabor - Zagreb, 08. i 09. lipnja 2013.
opis:

Oldtimer klub Zagreb održao je tradicionalni 28. po redu oldtimer rally vozila starijih od 30 godina. Priredba je održana u subotu o8. i nedjelju 09. lipnja 2013. godine, a bila je uvedena u kalendar Turističke zajednice grada Zagreba, Hrvatskog oldtimer saveza (HROS-a) i međunarodne oldtimer federacije FIVA a bila je zavedena i u kalendaru poznatog njemačkog oldtimer časopisa „Oldtimer markt“.
Na priredbi se okupilo oko 100 posada sačuvanih ili obnovljenih automobila i motorkotača proizvedenih do kraja 1982. godine. Prvi dan o8. lipnja 2013. godine manifestacija je započela izložbom u dvorištu Tehničkog muzeja, zatim vožnjom ulicama i trgovima grada.
Drugi dan našeg rallya automobila i motocikala voženo je na trasi:

ZAGREB – VELIKI TABOR

Posebnost ovogodišnjeg rallya je organizacija natječaja elegancije „Concours d'Elegance“. Povjerenstvo u sastavu: dipl. automehaničaka Irena Petir, inž. Gregor Povšić, Prof. Ivan Špehar i inž. Marijo Zrna ocjenjivati će vozila prijavljena na natječaj prema klasama FIVA-e po tri kriterija za:

a) dotjeranost vozila,
b) izgled i usklađenost kostima posade s vozilom i
c) opći dojam.