30.08.2021, 15:50

28. kolovoza 20121. održano je svečano predstavljanje projekta obnove dvorca Erdödy u Jaski

U subotu 28.08. je održano svečano predstavljanje projekta obnove dvorca javnosti koje je posebno obilježeno posjetom grofa Erdödyja, najpoznatijeg stanovnika tog najstarijeg zdanja u Jastrebarskom. Lik grofa Erdödyja, jednog od najpoznatijih Jaskanaca, strastvenog lovca, ljubitelja automobila i pionira fotografije jaskanskog kraja, utjelovio je mladi glumac s Akademije dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, a vozio ga je naš član Dalibor Lebarović u automobilu NASH. Zajedno s drugim kolegicama i kolegama glumcima, uzvanike su nakratko vratili u  doba najvećeg sjaja jaskanskog dvorca. U zanimljivom glazbeno-scenskom programu podsjetili su građane Jastrebarskog na to da je dvorac Erdödy zaštićeno kulturno dobro i simbol Jastrebarskog te da je i park u kojem je smješten ujedno hortikulturni spomenik. Obnova i očuvanje tog vrijednog povijesno-prirodnog resursa od izuzetne je važnosti za ostvarivanje brojnih kulturnih, društvenih i ekonomskih koristi cijelog jaskanskog kraja, a projekt obnove dvorca u najvećem dijelu financira Europska unija.