15.09.2016, 17:15

Sa 7.“Međunarodnog OLD TIMER RALLY-a“, Umag, 10.-11.09.2016.

Umag, 10.-11.09.2016.

7.“MEĐUNARODNI OLD TIMER RALLY“ - RALLY ZA PAMĆENJE!

Veliki broj učesnika, posjetitelja, turista, uz predivno vrijeme, omogućilo je old-timer klubu "Eppur si muove" iz Umaga, realizaciju vrlo obimnog, dvodnevnog programa ove manifestacije. Učesnici iz Italije, Slovenije, Srbije, Austrije, Njemačke te velikog broja hrvatskih gradova, sa 148 povijesnih vozila i oko 250 članova posada, uživali su u svakom trenutku ove tradicionalne manifestacije. Na relaciji Umag - Novigrad - Brtonigla - Kanegra - Savudrija - Umag, nije bilo prolaznika koji nije s oduševljenjem pokušao zabilježiti po koji kadar ove vrlo atraktivne kolone skupocijenih i raritetnih vozila. Val oduševljenja mnogobrojnih turista potaknut je prolazeći tako kroz dupkom puna istraturistova turistička naselja Punta, Stella Maris, Katoro, Savudrija i Kanegra. Nisu izostale ni vinske probe najkvalitetnijih proizvoda kod naših poznatih vinara Cattunar i Degrassi. Mnogo lijepih uspomena i nezaboravnih trenutaka zabilježio je na kraju panoramski izlet brodom kako bi učesnici stekli cjelovitu sliku kraja koji su posijetili. Samo su se pohvale i zahvale mogle čuti napuštajući trg Slobode u Umagu.
Najstarije vozilo susreta bio je Hupmobile iz 1921.godine, najinteresantniji auto Chevrolet sedan iz 1930.god, a najinteresantniji motocikl Moto Guzzi Falcone iz 1972.god. Posebnu nagradu za najudaljenije mjesto polaska do Umaga, pripalo je članovima kluba „Horda“, Desimiru Rodiću i Radoslavu Družetiću koji su od Novog Sada prešli 670 km.
Bez potpore Grada Umaga, kao pokrovitelja, hotelsko-turističke tvrtke Istraturist, kao glavnog sponzora te svih ostalih podupirućih subjekata, uspješnost ove manifestacije nebi doživjela ovakav sjaj. Hvala svima!
Vidimo se opet na našem proljetnom old-timer susretu 29. 04. 2017.

Umag, 12.09.2016. PREDSJEDNIK:
Milan Vukšić