06.12.2010, 11:00

7. Rally Oldtimer kluba Dubrovnik održan je po lijepom vremenu i ugodnoj atmosferi zahvaljujući vrijednim organizatorima, Perici i Đuri Deranja, gospođi Anji i drugim ljubiteljima oldtimerskih druženja iz Dubrovnika, a sve to povodom dana dubrovačkih branitelja i Sv. Nikole. Odlazak na rally u Dubrovnik u to doba godine iz sjevernih krajeva uvijek je avantura, snijeg i neočiščena cesta do Bosiljeva mamila je sve više na povratak u Zagreb ali prema Lici uvjeti su se promjenili tako da je iza Kapele bilo već sve suho. Izlazak iz Sv. Roka predstavljao je drugi svijet, zabljesnulo je sunce i pratilo nas je do Dubrovnika gdje smo snimili njegov zalazak. Put prema Dubrovniku bio je odličan autoputom do Ravča i od Rogatina do Stona i Dubrovnika ali je je bio katastrofa od Ravča preko Vrgorca prema Pločama i Opuzenu. Dolaskom u Dubrovnik, taj hrvatski dragulj, sve se to isplati i zaboravi a sam rally koji prvi dan vodi u Konavle i drugi dan završava na Stradunu nezaboravan je doživljaj. Druženje je završilo u Stonu gdje smo razgledali solanu i ručali uz bogatu trepezu morskih delicija u restoranu Vila Koruna. Pun dojmova završio sam oldtimersku sezonu 2010. i preporučam ovaj rally svim odvažnim oldtajmerašima. Slike u prilogu. V.Šimunić.