20.10.2014, 20:45

U organizaciji Češke besede u Zagrebu i pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine RH, a povodom" 140. godišnjice Češke besede Zagreb" u subotu 18. listopada 2014. godine je u prostorima besede u Šubićevoj ulici održan Češki sajam. U organizaciji kulturnih društava koje okuplja Češka beseda, sajmu su prisustvovali Oldtimer klub Zagreb i Muzej automobila Ferdinand Budicki sa svojim vozilima i umjetničkim radovima. Na Sajmu su bila izložena vozila češke proizvodnje i to: Škoda 422 iz 1930. godine, vlasništvo gospođe Robić, Aero 18 iz 1931. godine, vlasništvo obitelji Sys iz Bedekovčine, Škoda 110 R, vlasništvo g. Dmejhala i Velorex Oscar vlasništvo g. Klicpera. Također je bila retrospektivna izložba 40 godina umjetničkog stvaralaštva na temu automobila g.Vladimira Vinduške . Uz obvezne razne češke kolače i popečke od krumpira koje su članice besede pekle cijelo vrijeme sajma, pivo i naravno muziku, druženje je potrajalo do kasno popodne uz veliku posjećenost građanstva, a na kraju slike govore više od riječi...