02.05.2016, 10:30

7. “MEĐUNARODNA IZLOŽBA POVIJESNIH VOZILA", UMAG, 30. 04. 2016. Uz brojna događanja, ovaj je vikend u Umagu održana tradicionalna 7. „Međunarodna izložba povijesnih vozila“. U subotu, 30. 04., u organizaciji Old-timer kluba „Eppur si muove“, na Novoj obali se okupilo stotinjak vrlo atraktivnih i raritetnih old-timer automobila. Predivan sunčan dan dodatno je istaknuo blještavilo restauriranih limenih ljubimaca koji su s nestrpljenjem dočekali dan da se predstave umaškim posjetiteljima. Velik broj učesnika manifestacije i par tisuća posjetitelja govori o uspjehu organizatora da osmišljenim programom zainteresira vlasnike povijesnih vozila, ali i brojne posjetitelje i turiste. Nakon jutarnje prezentacije u centru grada, kolona povijesnih vozila je krenula defile vožnjom umaškim ulicama te putem turističkih naselja Punta, Stella maris, Katoro i Savudrija. Na tom su putu i sami turisti mogli s oduševljenjem svjedočiti ovom nesvakidašnjem prizoru slikajući se uz odabrane, već davno zaboravljene, ljepotane. Učesnici iz Italije, Slovenije, Njemačke, Austrije i Hrvatske mogli su tako iz prve ruke vidjeti što sve grad Umag, osim prirodnih ljepota, može ponuditi u turističkom pogledu. Završna svećanost susreta old-timera sa podjelom prigodnih nagrada, plaketa i diploma, ododržana je u prostoru Kempinski Hotel Adriatic. Bilo je tu i u svjetskim razmjerima vrlo rijetkih predratnih primjeraka vozila kao što su Ford V8 iz 1934. godine, proizvedenih u seriji samo 29 primjeraka, ujedno i najstarije vozilo susreta, zatim Fiat 1100 iz 1939., pa jedinstveni trkaći Jaguar V8 iz 1936.god., Fiat 1500 iz 1935.god., više Mercedesa 170 i Pagoda iz 1950.god., Chevrolet Bel Air iz 1954., Corvette Stingray iz 1970., Lancie, Alfe Romeo, Citroeni, MG cabrioleti, Fiati Topolino iz pedesetih, te još mnogo drugih old-timera iz 60. i 70. godina. Za izuzetan uspjeh ove manifestacije mora se zahvaliti potpori Grada Umaga, „Istraturista“ d.d., Turističke zajednice i ostalih sponzora, tako da-old timer klub „Eppur si muove“ planira i u buduće održavati tradiciju svojih atraktivnih old-timer susreta. Predsjednik organizacionog Odbora: Milan Vukšić Umag, 01. 05. 2016.